Site içi arama

post

ARTIVİZYON KARİYER

DGS KURSU

FARKIMIZ

DGS’nin zamana dayalı bir sınav olması münasabetiyle 600 saatlik yoğun eğitim programımızla öğrencilerimizin yanındayız.

Dört Öğretmenli Sistem

Matematik dersimize 2 öğretmen, Türkçe ve sözel mantık derslerine 2 öğretmen katılımı ile eğitim vermekteyiz. Böylece öğrencilerimiz alanında uzman 4 öğretmenin tecrübesinden istifade eder.

Öğrenci İzleme Sistemi

Her konu bitiminde taramalar yapılıp kurum içi ve Türkiye geneli denemelerle uzman hocalar eşliğinde öğrencilerimizin durum tespiti yapılır.

HEDEFLERİNİZDE YANINIZDAYIZ

Haziran ayında soru çözüm kampı; son viraja girerken genel tekrar, deneme sınavları ve konu tekrar testleri ile hedefinize bir adım daha yaklaşmış olursunuz.
Rehberlik; sınav öncesi ve sonrası uzman hocalarımızla öğrencilerimize rehberlik desteği verilir.
120 saat matematik soru çözümü; soruların pratiklerinin öğrenilmesi için 120 saatlik soru çözümü.

26 Eylül Hafta Sonu Grubu
27 Eylül Hafta içi Akşam Grubu
27 Eylül Hafta içi Gündüz Grubu
28 Eylül Hafta içi Akşam Grubu

 

TÜRKÇE 70 SAAT
MATEMATİK 200 SAAT
GEOMETRİ 60 SAAT
SAYISAL MANTIK 40 SAAT
SÖZEL MANTIK 30 SAAT
SORU ÇÖZÜMÜ 120 SAAT
KAMP PROGRAMI 80 SAAT
TOPLAM 600 SAAT

Yükseköğretim programlarına dikey geçiş için başvuracak adaylarda, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olmuş olma şartı aranır. O yıl son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olan adaylar da başvurabilir.

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Testte 120 soru yer alacaktır. Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır.